تفاوت نشانی وردپرس با نشانی سایت

تفاوت نشانی وردپرس با نشانی سایت

تفاوت نشانی وردپرس (WordPress Address) با نشانی سایت (Site Address) در وردپرس چیست و آیا می توانم آنها را تغییر بدهم؟

برای همه کاربرانی که با وردپرس آشنا می شوند این سوال بوجود می آید که در بخش تنظیمات یا Settings، تفاوت نشانی وردپرس با نشانی سایت WordPress Address با Site Address در چیست؟

در این مطلب کوتاه سعی می کنیم به این سوال جواب بدهیم که تفاوت نشانی وردپرس(WordPress Address) با نشانی سایت (Site Address) در وردپرس چیست؟

 

نمای نسخه انگلیسی Settings

WordPress address vs website URL

 

نمای فارسی تنظیمات وردپرس

تفاوت نشانی وردپرس با نشانی سایت

WordPress Address یا نشانی وردپرس

قسمت نشانی وردپرس (URL) مربوط به محل فیزیکی و آدرس پوشه نصب وردپرس است که فایل های هسته وردپرس در آن نگهداری می شوند، این موارد شامل همه آیتمهای مرتبط با وردپرس از جمله افزونه یا پلاگین ها، قالب سایت، عکس و فیلم و همه محتوای سایت در این آدرس قرار می گیرد.

نشانی وردپرس کجاست؟

مسیر فیزیکی که در بالا اشاره شد، به طور پیش فرض در تمام سرویس های وب هاستینگ این پوشه داخل دایرکتوری ریشه یا روت سایت که معمولا public_html نام دارد قرار می گیرد و محتویات وردپرس می تواند در این پوشه باشد که در این صورت مستقیم در root سایت قرار دارد یا اینکه داخل آن پوشه دیگری برای محتویات وردپرس در نظر بگیریم که ما در این بخش از تنظیمات آن نام را می توانیم تغییر دهیم یا اگر وجود نداشت ایجاد کنیم.

به عنوان مثال اگر نام وب سایت شما domain.com بوده و در زمان نصب ورد پرس  آدرس محل نصب وردپرس شما به این شکل است: https://domain.com/wordpress و در صورتی که آن را به  test تغییر دهیم آدرس آن به این شکل تغییر می کند: https://domain.com/test
نکته: توجه داشته باشید اگر آدرس نشانی وردپرس را تغییر دهید آدرس های دیگر مثل صفحه ورود هم خود به خود تغییر خواهد کرد و مثلا اگر نشانی جدید را به test تغییر دهیم آدرس ورود به این شکل می شود: https://domain.com/test/wp-login.php
نکته: همچنین توجه کنید اگر پوشه شما مثلا wordpress نام داشته و شما در بخش نشانی ورد پرس از طریق تنظیمات نام آن را به چیز دیگری مثل test تغییر دادید در سرور و بخش file manager هم باید پوشه را rename کنید.

فایل های وردپرس در فایل منیجر

 

نشانی سایت یا Site Address

نشانی سایت Site Address همان آدرس اینترنتی وب سایت یا Web Site URL است که بازدیدکنندگان سایت برای دیدن سایت آن را در مرورگر وارد می کنند، به طور پیش فرض این بخش در تنظیمات وردپرس خالی است. ولی به عنوان مثال اگر قصد دارید فقط بخش خاصی مثل فروشگاه شما با وردپرس باشد، آدرس آن را به چیزی مثل shop تغییر می دهید و از این آدرس به بعد با ورد پرس نمایش داده می شود : https://domain.com/shop یکی از کاربردهای دیگر آن زمانی است که وردپرس را در سرور سایت قدیمی خود نصب می کنید و تا زمان آماده شدن سایت جدید برای دیدن صفحات و ویرایش آنها، آدرس آن را در یک بخش جدا مثل test یا newsite قرار می دهید.

تقاوت در کجاست؟

به طور خلاصه نشانی وردپرس آدرس همان محلی است که همه فایلها و محتویات مرتبط با ودرپرس در آن ذخیره می شود در سوی دیگر  نشانی سایت همان آدرس سایت یا URL است که بازدید کننده برای دیدن سایت تایپ می کند یا ازطریق لینک وارد می شود.

آیا تغییر نشانی سایت کار درستی است؟

تغییر نشانی سایت به هیچ وجه توصیه نمی شود خصوصا اگر وب سایت قدیمی داشته باشید، ممکن است باعث از دست رفتن لینک ها و SEO ونهایتا موقعیت شما در موتورهای جستجو باشد، پس اگر قصد تغییر نشانی سایت را دارید به این موضوع توجه کنید و یا اگر قصد دارید از ابتدا نشانی دیگری داشته باشید توجه کنید که تغییر آن در آینده می تواند برای شما مشکلاتی ایجاد کند پس از همان ابتدا با دقت آدرس درست را انتخاب کنید یا از حالت پیش فرض تغییر ندهید.

هر گونه کپی برداری از این مطلب تنها با درج لینک این صفحه به عنوان منبع از وبلاگ شبکه دی بلامانع است

مطالب مرتبط:

خطای JSON بعد از تغییر نشانی

هاست مناسب برای وردپرس

فارسی کردن وردپرس

طراحی سایت

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *