موافقتنامه

موافقتنامه کاربران شرکت ارتباطات شبکه دی

ماده 1- متقاضی :

در این موافقتنامه ارسال کننده فرم الکترونیکی و کسی که به هر نحو درخواست دریافت هرگونه خدمات از شبکه دی را دارا می باشد و یا قبلا از شبکه دی خدمات گرفته و در حال استفاده می باشد(شخص حقیقی یا حقوقی) و به طور کلی شخصی که به هر نحو از خدمات شبکه دی استفاده می نماید متقاضی تلقی می گردد.

ماده 1-1 :

در این موافقتنامه کلیه شرایط و مقررات مربوط به متقاضی شامل نمایندگان شبکه دی نیز می شود.

ماده 2- خدمات دهنده:

در این موافقتنامه از شرکت ارتباطات شبکه دی، ارائه دهنده خدمات رایانه ای و نرم افزاري یا مرتبط با اینترنت و وب با عنوان شبکه دی نام برده شده. شبکه دی علامت تجاری ثبت شده شرکت ارتباطات شبکه دی می باشد و تمام حقوق آن متعلق به این شرکت می باشد هرگونه سوء استفاده از این نام توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.

ماده 3- سرویس ها :

منظور از سرویس ها در این موافقتنامه ،کلیه موارد مربوط به نام دامنه که از سوی این شرکت انجام می گـــــیرد مانند ثبت،تمدید،انتقال و سرویس های میزبانی وب از جمله وب سایتها،پست الکترونیک،بانک های اطلاعاتی،وهمچــــــــنین خدمات وب سایتهای شبکه دی وسرویس دهنده ها،سرورمجازی ،نرم افزارها ومحصولات نرم افزاری، لایسنس ها و گواهینامه های نرم افزاری و اینترنتی و سایر خدمات مرتبط که شبکه دی آنها را بپذیرد می باشد.

ماده 4 -تعهدات متقاضی:
ماده 4 - 1:

در صورت تصمیم به واگذاری هر نوع از خدمات و محصولات و یا فروش مجدد محصولات یا خدمات شبکه دی توسط متقاضی به شخص دیگر شبکه دی باید کتباً به صورت نامه رسمی ( برای افراد حقوقی درسربرگ رسمی شرکت/ سازمان به صورت ممهور و افراد حقیقی همراه با کپی کارت ملی مالک شناسه ) از طريق بخش اعضا و پورتال آنلاين در جریان قرار گیرد و اعلام موافقت شبکه دی با آن الزامی می باشد، ضمنا تمام شرایط این موافقتنامه به متقاضی جدید توسط وا گذارنده منتقل گردد و متقاضی جدید ضمن ارائه مشخصات صحیح تمام این شرایط را می پذیرد، در مورد نام دامنه ضمن این شرایط، مقررات مرکز ثبت نیز باید رعایت گردد.

ماده 4 - 2:

مسئولیت استفاده (سوء استفاده) از نامهای دامنه و فضای وب دریافتی و تمام مطالــــــب و تصاویر و اطلاعات موجود در وب سایتها و یا فولدرها،سرویس دهنده های اختصاصی یاسایرخدمات دریافتی متقاضی ازشبکه دی وهمچنین مبادله اطـــلاعات از وب سایتها،پست الکترونیک ،پورتهای سرویس دهنده ویا بانکهای اطلاعاتی و امثال آن که به هر نحو با خـــــــدمات دریافتی متقاضی مرتبط باشد برعهده متقاضی می باشد.

ماده 4 - 3:

کلیه اطلاعیه ها،اخبارمرتبط، اعلام مهلت تمدید، کلمات عبور یا رمز، اطلاعات مالی وسایر اطلاعات از این دست تنها به آدرس پست الکترونیک متقاضی که درزمان ثبت نام در وب سایت شبکه دی و یا قسمت مشخصات و یا به هر نحو از سوی متقاضی اعلام شده ارسال می گردد، در صورتی که متقاضی هیچ آدرس پست الکترونیک (ایمیل ) اعلام ننماید و یا آدرس اعلام شده ناقص و غیر قابل استفاده یا اشتباه باشد یا به دلیل نقص فنی و امثال آن نامه الکترونیکی را دریافت ننماید، مسئولیت بروز هرگونه مشکل ناشی از آن بر عهده متقاضی می باشد.

ماده 4 - 4:

در صورت ایجاد هر گونه اختلال یا خرابکاری در سرویس دهنده ها و یا سایر خدمات شبکه دی از سوی متقاضی و یا فایلهای مربوط به متقاضی، متقاضی ضمن جبران خسارت مسئولیت آن را بر عهده می گیردو شبکه دی می تواند از ارائه خدمات به متقاضی خودداری نماید و در این حالت هیچ وجهی به متقاضی عودت نمی گردد .

ماده 4 - 5:

متقاضی متعهد می گردد هیچ نوع سوء استفاده از خدمات شبکه دی ننماید به عنوان مثال ارسال هرز نامه،استفاده از سرویس دهنده به عنوان پروکسی یا موارد واعمال غیر قانونی مشابه سوء استفاده تلقی می گردد و شبکه دی می تواند از ارائه خدمات به متقاضی خودداری نماید و در این حالت هیچ وجهی به متقاضی عودت نمی گردد و مسئولیت سوء استفاده بر عهده متقاضی می باشد.

ماده 4 - 6:

متقاضی شخصاً جوابگوی ادعا و شکایت هر شخص حقیقی و حقوقی ثالثی در ارتباط با خدمات دریافتی خواهد بود.

ماده 4 - 7:

مسئولیت نگهداری از کلمات عبور و رمزها "گذر واژه" یا "password"بر عهده متقاضی می باشد و متقاضی باید دقت کامل در نگهداری از کلمات عبور و رمز خود را داشته باشد . شبکه دی به متقاضی توصیه مینماید کلیه کلمات عبور را به صورت دوره ای با ترکیب مناسب تغییر دهد و هر متقاضی بعد از دریافت رمز اولین بار موظف به تغییر آن میباشد. انتخاب رمزهای ساده و قابل رمزگشایی برای هیچیک از بخشهای خدمات مجاز نیست.

ماده 4 - 8:

متقاضی متعهد می گردد مشخصات صحیح ارائه نماید و هر گونه تغییر در مشخصات از جمله تغییر در آدرس،تلفنها،پست الکترونیک و امثال این را سریعاً از طریق به روز رسانی در وب سایت شبکه دی و یا اعلام کتبی به شبکه دی اطلاع دهد و در غیر اینصورت مسئولیت پیامدهای آن از جمله عدم دریافت نامه و email, و پیامک یا عدم امکان تماس بر عهده متقاضی می باشد.

ماده 4 - 9:

شبکه دی از روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها حداکثر تلاش را به عمل می‌آورد که اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیرقانونی جلوگیری کند. طبیعتا مسئولیت هرگونه سواستفاده بر عهده شخص یا اشخاص متخلف بوده و شبکه دی حق اعتراض و پیگیری را از طریق قانونی بنابر صلاحدید خود محفوظ می‌دارد. اطلاعات مندرج در حساب کاربری افراد حقیقی و حقوقی بر مبنای اصل صداقت کاربر در نظر گرفته شده است و چنانچه در هرمرحله از ارائه خدمات مغایر این موضوع محرز گردد امکان قطع سرویس دهی از سوی شبکه دی و یا ارجاع به ذینفع قانونی برای شرکت ارتباطات شبکه دی محفوظ می باشد.

ماده 4 - 10:

واگذاری کلمات عبور و رمز به هر عنوان به شخص دیگر و یا استفاده از کلمات عبور ساده غیر مجاز می باشد و مسئولیت پیامدهای آن بر عهده متقاضی میباشد.

ماده 4 - 11:

کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به نرم افزارها،اطلاعات،تصاویر، وب سایتها وخدمات مربوط به وب سایتهای شبکه دی برای شبکه دی محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری و یا سوء استفاده و یا استفاده بدون اطلاع و اجازه مکتوب شبکه دی و یا استفاده خلاف عرف ممنوع می باشد و متخلف ضمن قبول مسئولیت آن موظف به جبران خسارت ناشی از آن می باشد.

ماده 4 - 12:

ارائه خدمات یا نرم افزار های رایگان باعث ایجاد حقی برای متقاضی یا شخص ثالث نخواهد بود و در صورت لزوم شبکه دی می تواند با صلاحدید خود از ارایه خدمات رایگان به متقاضی خودداری نماید و خدمات رایگان شامل پشتیبانی فنی نمی باشد.

ماده 4 - 13:

هرگونه سوء استفاده از نام شبکه دی و خدمات مرتبط ممنوع می باشد.

ماده 4 - 14:

متقاضی متعهد به رعایت قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، قوانین بین المللی مرتبط با خدمات و همچنین مقررات مراکز متولی مرتبط از جمله مراکز صدور گواهینامه، مراکز صدور لایسنس، مراکز ثبت دامنه خصوصا مرکز ثبت دامنه ایرنیک و همچنین شبکه دی می باشد و مسئولیت هر گونه تخلف بر عهده متقاضی می باشد.

ماده 5 - 1:

نگهداری از اطلاعات و مشخصات ارائه شده توسط متقاضی بر عهده شبکه دی می باشد و شبکه دی این اطلاعات را فاش نمی سازد مگر در حد عرف و قانون و یا بنا به درخواست مراجع قضایی و قانونی مربوطه.

ماده 5 - 2:

شبکه دی کلیه امکانات لازم در حد عرف را برای سرویس دهی به متقاضی فراهم می نماید ولی گارانتی و یا تضمینی برای برابری خدمات یا امکانات با خواسته متقاضی ارائه نمی نماید.

ماده 5 - 3:

شبکه دی تا حد امکان و حداکثر از یکماه قبل از وب سایت های موجود درسرویس دهنده ها نسخه پشتیبان تهیه می نماید ولی جبر و تعهدی بر این موضوع یا تضمین صحت نسخه های پشتیبان ندارد و متقاضی خود شخصاً موظف به تهیه نسخه پشتیبان ازتمام اطلاعات و فایلهای خود می باشد و چنانچه به هر دلیلی اطلاعات مربوط به متقاضی از بین برود و امکان بازیابی آن نباشد شبکه دی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت .

ماده 5 - 4:

بازیابی اطلاعات مربوط به وب سایتها یا سرور ها و هر نوع بازیابی اطلاعات از نسخه های پشتیبان در صورتی که موجود باشد شــــــــامل هزینه می شود،درصورتی که نیاز به بازیابی به دلیل نقص فنی از سوی شبکه دی باشد برای بازیابی هزینه ای دریافت نمی گردد.

ماده 5 - 5:

مسئولیت تمدید خدمات، محصولات و هر سرویس که از شبکه دی تهیه شده و قابلیت تمدید دارد قبل از سر رسید تاریخ انقضا کاملا بر عهده متقاضی می باشد، و همواره تاکید شده جهت جلوگیری از مشکلات پیش بینی نشده از جمله وضع قوانین جدید بین المللی یا سایر موارد غیرمترقبه قبل از سررسید زمان انقضا، "خصوصا سرویس های حساس مثل دامنه ها ، لایسنس ها یا سرویس هایی اعم از سرویس میزبانی وب ، ایمیل، بانک اطلاعاتی و سرور مجازی که داده های آن بعد از تاریخ انقضا حذف می شود" نسبت به تمدید آن اقدام شود. شبکه دی ممكن است به روشهای مختلف از جمله پست الکترونیک ، تلفن ، پیامک و روشها ی مشابه به مشترکین تاریخ خاتمه خدمات دریافتی متقاضی از جمله نام دامنه را اعلام می نماید ولی جبر و تعهدی بر این موضوع ندارد و در صورتی که متقاضی ادعا نماید به دلیل اینکه تاریخ خاتمه سرویس به او اعلام نشده یا تاریخ نمایش داده شده صحیح نبوده دچار ضرر و زیان شده شبکه دی پاسخگو نبوده و هیچ مسئولیتی بر عهده شبکه دی نیست . ملاک پایان زمان سرویس تاریخ اعلام شده مرکز ارائه خدمات یا محصولات می باشد و در صورتی که زمان اعلام شده در سامانه های شبکه دی به هر دلیلی از جمله سینک و هماهنگ نبودن با مرکز مربوطه صحیح نبوده باشد یا تاریخ توسط مرکز ثبت به هر دلیلی تغییر نموده باشد، شبکه دی هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

ماده 5 - 6:

مهلت تمدید خدمات و نامهای دامنه قبل از تاریخ انقضا یا خاتمه آنها می باشد و این تاریخ برای نامهای دامنه تاریخ مشخص شده به عنوان زمان خاتمه توسط مرکز متولی یا در موتورهای whois معتبر از جمله , internic.netوnic.ir می باشد وبرای سایر خدمات تاریخ اعلام شده از سوی شبکه دی می باشد و در صورت عدم تمدید هر نوع ازخدمات ازجمله نامهای دامنه قبل از تاریخ انقضاء مسئولیت هر گونه مشکل احتمالی برعهده متقاضی می باشد و در صورت پرداخت هر نوع وجهی بابت تمدید متقاضی باید تایید دریافت آن را از شبکه بخواهد،متقاضی می تواند در هر زمان تاریخ خاتمه خدمات دریافتی را از شبکه دی بخواهد ضمن اينكه در بخش اعضاي شبكه دي به صورت برخط و آنلاين كليه اطلاعات و سوابق قابل مشاهده هستند.

ماده 5 - 7:

همه متقاضیان ثبت دامنه های کشور ایران طبق اعلام مرکز ثبت ملزم به رعایت قوانین مرکز ثبت می باشند و با ارسال فرم اطلاعات برای ثبت دامنه کشور ایران چه مستقيم و چه از طريق نماينده کلیه مقررات این مرکز را قبول می کنند.

ماده 5 - 8:

در صورت بروز هرگونه تحریم بین المللی یا منطقه ای یا به هر نحو بر کشور ایران که مانع از فعالیتهای اینترنتی شبکه دی خصوصا ثبت دامنه دات کام و غیر ایران شود، شبکه دی تمام تلاش خود را برای حفظ منافع مشترکین و متقاضی مینماید ولی هیچ تضمین و تعهدی برای جبران خسارت احتمالی ندارد و این مورد جزو موارد فورس ماژور محسوب شده و شبکه دی خود را از هرگونه اعتراض متقاضی مبری میداند و متقاضی با قبول احتمال بروز مشکل این خدمات را دریافت نموده.

ماده 5 - 9:

هرگونه تعهد یا ضمانت کتبی یا شفاهی خارج از سرویسها و چهارچوبهای مشخص شده شبکه دی یا عرف موجود که توسط افراد یا نمایندگان به متقاضی ارائه شود از عهده شبکه دی خارج میباشد و شبکه دی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

ماده 5 - 10:

در صورتی که به هر دلیلی مقرر شد شبکه دی نسخه پشتیبان به متقاضی ارائه نماید این کار فقط به صورت کپی نمودن فایلها یا نسخه پشتیبان در محل قبلی "restore" انجام میگیرد .

ماده 5 - 11:

نرم افزار تولید شده در شبکه دی یا خدمات ارائه شده مانند برنامه نویسی و طراحی وب دارای مدت معین و در غیر اینصورت حداکثر یکسال خدمات پشتیبانی بعد از فروش میباشند.

ماده 6 پرداختها
ماده 6 - 1

در صورت عدم وصول وجه پرداختی متقاضی بابت هر نوع از خدمات توسط شبکه دی و یا عدم اطلاع از وصول آن،این شرکت می تواند تا زمان دریافت آن وجه و یا اطلاع و اطمینان از وصول آن از ارائه خدمات به متقاضی خودداری نماید و در هر زمان وجه مورد نظر را مطالبه نماید و متقاضی موظف به پرداخت آن خواهد بود. هر گونه وجه واریز شده به حسابهای بانکی شبکه دی باید به شرکت اعلام شود صرف واریز وجه بدون اطلاع رسانی قابل قبول نخواهد بود.

ماده 6 - 2

در صورت پرداخت هر گونه چک بابت خدمات تا زمان وصول کل مبلغ آن چک و هزینه کامل خدمات دریافتی، مبلغ مورد نظر پرداخت نشده تلقی می گردد. و برای اطلاع ارائه تصویر فیش بانکی الزامی است.

ماده 6 - 3

هیچ نام دامنه ای بعد از ارسال درخواست ثبت قابل تغییر نخواهد بود و برای تغییر باید نام جدیدی ثبت شود که هزینه مربوط به آن جداگانه دریافت می شود.

ماده 6 - 4

ثبت نهایی نام دامنه پس از تائید رجیسترار های اصلی ثبت ( برای دامنه های ir مرکز ثبت دامنه ایرنیک ، برای دامنه های gTLD مقررات بین المللی ICCAN ) می باشد. مسئولیت ارسال مدارک مورد نیاز برای ثبت دامنه جهت تائید نهایی اعم از تعهدنامه ، مدارک شناسایی فردی و یا دریافت مجوز از مراجع ذیربط برای اسامی خاص بر عهده متقاضی میباشد. قصور متقاضی در عدم ارسال مدارک در مهلت مقرر موجب لغو درخواست از سوی رجیسترار می گردد و مسئولیت پیامدهای ناشی از آن بر عهده متقاضی نام دامنه می باشد. مقررات ثبت و تمدید دامنه های کشوری اعم از پسوند های US, RU, UK و ... بر حسب مقررات رجیسترار های مربوطه می باشد ، لذا مطالعه شرایط و قوانین ثبت و تمدید این پسوندها پیش از اقدام به خرید بر عهده متقاضی و الزامی می باشد.

ماده 6 - 5

در صورتی که نام دامنه درخواست شده توسط متقاضی پس از ثبت سفارش به دلایلی همچون مشکلات فنی یا هر گونه اختلال یا خطا امکان تائید نهایی یا تکمیل مراحل ثبت را نداشته باشد، پس از بررسی کارشناس شبکه دی از لیست سفارشات حذف و بهای پرداختی به حساب کاربری متقاضی عودت می گردد. امکان ثبت نام دامنه جایگزین برای متقاضی محفوظ می باشد.

ماده 6 - 6

در صورت عدم پرداخت بدهی توسط متقاضی ظرف مدت 15 روز شبکه دی میتواند کلیه سرویهای دریافتی متقاضی را لغو یا موقتا غیر فعال نماید.

ماده 6 - 7

در صورت عدم پرداخت وجه چک پرداختی متقاضی از جانب بانک مربوطه به هر دلیلی متقاضی موظف می باشد ضمن پرداخت مبلغ مورد نظر در اسرع وقت، مبلغ تعیین شده از سوی شبکه دی را به عنوان کارمزد امور مالی به شبکه دی بپردازد.

ماده 6 - 8

در صورت عدم پرداخت وجه مربوط به هر یک از خدمات دریافتی متقاضی تا حداکثر پانزده روز، حقوق متقاضی نسبت به خدمات درخواستی لغو می گردد و دراینصورت شبکه دی می تواند هر یک ازخدمات قبلی دریافت شده توسط متقاضی را لغو نماید .

ماده 6 - 9

عودت وجه سرویسهای میزبانی یا Money Back Guarantee تنها برای سرویس هایی امکان پذیر است که در صفحه آن محصول یا سرویس در وب سایت شبکه دی " مشمول بودن عودت وجه " درج شده باشد، این مورد شامل سرویس های تمدیدی نمی باشد و تنها مواردی که جدید تهیه شده باشند و از زمان درخواست برای خرید آن یک هفته بیشتر نگذشته باشد امکان پذیر است.

برای این منظور لازم است متقاضی در بخش پشتیبانی اعضای شبکه دی یک درخواست به همراه دلیل لغو برای واحد فروش ارسال نماید . تکمیل بودن پروفایل کاربری ( شامل مشخصات پرسنلی فرد ، کد ملی ،شماره تماس و آدرس ) پیش از ثبت درخواست لغو سرویس یا عودت وجه الزامی است و پیرو قوانین پولشویی به درخواست کاربرانی که بعد از آن نسبت به ویرایش مشخصات حساب اقدام نمایند ترتیب اثر داده نخواهد شد .

پس از لغو سرویس و بررسی مشخصات کاربر بهای پرداختی به حساب کاربری عودت می گردد. به تشخیص شبکه دی امکان عودت در صورت مشکوک بودن پروفایل کاربر به مشخصات جعلی یا تغییر داده شدن موارد اصلی مثل نام و مشخصات منحصر به فرد به نام دیگر امکان پذیر نمی باشد. در صورت تمایل کاربر به عودت وجه به حساب بانکی ، نام مالک شماره حساب ارسالی باید با نام و سایر مشخصات متقاضی در زمان سفارش یکسان باشد، در صورتی که متقاضی در هنگام تهیه سرویس اطلاعات و مشخصات کامل خود را در فرم مشخصات ارائه نکرده باشد عودت وجه مقدور نیست، با توجه به اینکه تراکنش های بانکی شامل کارمزد می شود، کارمزد بانکی از تمامی وجوه عودت شده کسر می گردد. همچنین عودت وجه شامل نمایندگان فروش یا مشتریان آنها یا سرویسهای ریسلر (فروش مجدد) و خدمات تمدید نمی شود.لازم به ذکر است مواردی که هزینه به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به شخص حقیقی یا حقوقی ثالثی پرداخت می شود از جمله ثبت دامنه ، یا خرید لایسنس و گواهینامه و مواردی از این دست به هیچ عنوان امکان عودت وجه وجود ندارد.

ماده 6 - 10

رعایت کلیه موارد بالا برای متقاضی و نمایندگان شبکه دی الزامی است و در خواست استفاده از هر نوع خدمات یا محصولات شبکه دی به هر نحو الکترونیکی یا سُنتی به منزله قبول کلیه شرایط فوق از سوی متقاضی و نماینده می باشد و با اعلام درخواست نمایندگی به هر نحو ،نماینده شرایط فوق را می پذیرد و متعهد می شود ضمن رعایت آنها تمام موارد را به اطلاع کاربران و مشتریان خود نیز برساند.

ارسال دیدگاه در این صفحه غیرفعال است!