ایجاد و ساخت ایمیل اکانت یاهو !Yahoo

ایجاد و ساخت ایمیل اکانت یاهو !Yahoo

داشتن آدرس ایمیل کار سختی نیست. روش های مختلفی برای داشتن آدرس یا اکانت ایمیل در دنیای اینترنت وجود دارد که به طور کلی به دو دسته ایمیل رایگان و ایمیل تجاری تقسیم می شوند. نوع اول یا سرویس دهندگان ایمیل رایگان معمولا شرکتهای بزرگی هستند که از طریق جمع آوری اطلاعات کاربران و یا نمایش تبلیغات اینترنتی و روش های مشابه دیگر درآمد ایجاد می کنند. دسته دوم سرویس دهندگان سرویس ایمیل، برای داشتن آدرس ایمیل از شما هزینه دریافت می کنند. آدرس های ایمیل غیر رایگان معمولا دارای اعتبار بالاتری هستند و در خیلی از مکاتبات رسمی ضروری هستند. یکی از سرویس دهندگانی که سرویس ایمیل رایگان ارائه می کند یاهو است و اینجا به آموزش ایجاد و ساخت ایمیل اکانت یاهو !Yahoo می پردازیم.

در صورتی که قصد استفاده از ایمیل رایگان ندارید می توانید با انتخاب هاست ایمیل یک سرویس ایمیل پولی داشته باشید که دامنه آن یاهو و جی میل نباشد.

ورود به یاهو برای ساخت ایمیل اختصاصی

برای ساخت آدرس ایمیل یاهو ابتدا وارد وب سایت زیر شوید:

https://login.yahoo.com

 

 آموزش ساخت و ایجاد ایمیل یاهو

ساخت ایمیل اکانت یاهو !Yahoo

بعد از کلیک روی دکمه Create an account که در تصویر بالا با فلش قرمر مشخص شده به صفحه جدیدی وارد می شویم:

 آموزش ساخت و ایجاد ایمیل یاهو جدید

برای ساخت ایمیل اکانت یاهو !Yahoo در این مرحله مطابق اسکرین شات بالا ۵ مورد باید تکمیل شود:

  1. در خط اول که با شماره ۱ و فلش قرمز مشخص شده نام و نام خانوادگی را به انگلیسی وارد می کنیم
  2. آدرس ایمیلی که فکر می کنیم مناسب است را با توجه به کاربرد یا سلیقه و اینکه آیا قبلا کسی ثبت کرده یا نه وارد میکنیم (مطابق تصویر بالا فقط حرف انگلیسی و عدد و دو کاراکتر دیگر یکی خط زیرین یا آندرلاین Underline و دیگری نفطه و به جز این دو مورد گزینه دیگری بین حرف و عدد قابل انتخاب نیست.)
  3. در اینجا رمزی برای ایمیل خود تعریف می کنیم و هر بار برای ورود از آن استفاده می کنیم.
  4. سال تاریخ تولد را معادل سال میلادی وارد کنید.
  5. روی دکمه Continue  برای ادامه کلیک کنید.

 

ایمیل هاستینگ، سرور ایمیل

 

 

خطای ایمیل یاهو در زمان ساخت و ایجاد ایمیل یاهو

خطاهایی که در فرم ساخت ایمیل بوجود می آید معمولا مربوط به ایراد در وارد کردن اشتباه کارکترهای مجاز یا تعداد حروف حداقلی و موارد مشابه می باشد.

چند نمونه از خطاها:

در بخش آدرس ایمیل یا New Yahoo email اگر خطای You can only use letters, numbers, periods(.) .and Underscores (_) in your username را دریافت کردید، این خطا زمانی نمایش داده می شود که از یک حرف یا کاراکتر غیر مجاز در آدرس ایمیل استفاده شده باشد.

در صورتی که در بخش New Yahoo email این متن به رنگ قرمز نمایش داده شد A Yahoo account already exists with this email address. Sign in. به این معنی است که این آدرس ایمیل قبلا ثبت شده وشما باید آدرس دیگری انتخاب کنید.

در بخش بعدی که ممکن است خطایی بوجود بیاید قسمت رمز است. اگر با این خطا مواجه شدید: Your password isn’t strong enough try making it longer به این معنی است که شما یک رمز ساده انتخاب کرده اید و باید رمز شما حداقل از ۸ کاراکتر تشکیل شود که در این ۸ کارکتر حداقل یک حرف بزرگ و یک حرف کوچک قرارداده شده باشد. نمونه رمز حداقلی: 9026b6A7 ولی به منظور حفظ امنیت توصیه می شود رمز شما حداقل ۱۲کاراکتر باشد.

گزینه بعد سال تولد است، حداقل سن  برای داشتن اکانت ایمیل با دسترسی کامل ۱۳ سال است و اگر سن شما کمتر از آن باشد و عددی وارد کنید که مشخص کننده سن کمتر از ۱۳ باشد دسترسی بسیار محدودی به سرویس های یاهو خواهید داشت و حتی امکان ویرایش پروفایل را نخواهید داشت. توصیه می شود برای ساخت اکانت ایمیل کودکان از Family account یاهو استفاده شود.
در صورتی که در بخش Birth year این خطا را دریافت کردید: That doesn’t look right, please re-enter your birth year به این معنی است که مقدار وارد شده یک سال میلادی صحیح نیست نمونه سال میلادی صحیح: 1995

با زدن دکمه  Continue  شما وارد یه یک صفحه جدید می شود که نیاز به تایید شماره موبایل دارد:

تایید شماره موبایل برای بازیابی ایمیل اکانت یاهو !Yahoo

Yahoo Recovery mobile number ساخت ایمیل یاهو

در این بخش همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده شما برای ادامه کار نیاز به تایید شماره موبایل دارید ولی کشور پیش فرض آمریکا با شماره +1 تعیین شده برای تغییر آن کافی است در کار جلوی آن عدد ۹۸ را تایپ کنید تا پیش شماره به کشور ایران تغییر کند و در ادامه شماره تلفن همراه خود را بدون 0  وارد کنید و دکمه Send code را بزنید.

در این صفحه اگر این خطا را دریافت کردی: That doesn’t look right, please re-enter your phone number. به این معنی است که شماره موبایل وارد شده صحیح نیست یعنی تعداد شماره های آن کم یا زیاد یا کاراکتر اشتباه است.

اگر با این خطا مواجه شدید: There are already accounts associated with this phone number. Please use a different one. به این معنی است که قبلا با این شماره یک آدرس ایمیل ایجاد شده و لازم است شماره جدید وارد کنید.

تایید امنیتی یاهو

در قدم بعدی وارد تایید امنیتی میشوید

در این مرحله برای تشخیص اینکه یک انسان در حال پر کردن فرم است و نه یک ربات برنامه نویسی شده، طبق تصویر زیر مراحل را می توانید از طریق دو راه طی کنید:

پازل یاهو

1- از طریق حل پازل تصویری که ممکن است برای هر بازدید کننده یک پازل متفاوت نمایش داده شود.

در نمونه زیر که شامل سه مرحله میباشد، طبق دستورالعمل آن باید از طریق فلش های موجود در تصویر سمت چپ طبق الگوی نمایش داده شده تصویر را جابجا کنید تا عکس شخص در دایره مشخص شده قرار گیرد.

2- از طریق گوش دادن به سوال صوتی

این روش نیز شامل سه مرحله است که باید سوال پرسیده شده در تصویر را پس از کلیک روی گزینه Play و گوش دادن به صوت پخش شده به صورت عددی در کادر پایین آن وارد فرمایید.

پس از پایان رساندن یکی از روش های فوق پیغام موفقیت آمیز بودن تایید امنیتی به شما نمایش داده می شود.

پس از کلیک روی گزینه Continue کد وریفای به شماره شما ارسال می گردد. در صورتی که کد تلفن کشور دیگری نمایش داده می شود ممکن است وی پی ان شما روشن باشد آن را خاموش کنید،اگر رفع نشد با مرورگر دیگری تست کنید.

در این مرحله کد دریافت شده را قبل از پایان زمان تعیین شده وارد و روی دکمه  Verify کلیک کنید.

ساخت ایمیل اکانت یاهو !Yahoo با موفقیت انجام شد

در تصویر زیر مراحل ساخت ایمیل کامل شده و با زدن دکمه Done می توانید وارد ایمیل اکانت یاهویی که ساخته اید شوید.

Welcome to Yahoo! You can use your new email address to sign in anywhere on Yahoo ساخت یاهو
Welcome to Yahoo! You can use your new email address to sign in anywhere on Yahoo

 

هر گونه کپی برداری از این مطلب تنها با درج لینک این صفحه به عنوان منبع از وبلاگ شبکه دی بلامانع است

مطالب مرتبط:
حذف  ایمیل اکانت یاهو          آموزش  ساخت ایمیل اختصاصی گوگل Gmail        خرید ایمیل اختصاصی تجاری      تغییر فونت آوتلوک      میزبانی سرور ایمیل اکسچنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

39 نظرات در مورد “ایجاد و ساخت ایمیل اکانت یاهو !Yahoo